اخبار موسسه

جای خالی هانیبال الخاص باور کردنی نیست!

جای خالی هانیبال الخاص باور کردنی نیست!

23 شهریور ماه سال روز خاموشی هانیبال الخاص از تاثیرگذارترین نقاشان معاصر است، به همین مناسبت نیز عصر دیروز 22 شهریور ماه، جمعی از مسئولان و هنرمندان به همراه نمایندگان جامعه آشوری در موز

گزارش بزرگداشت یاد و معماری داوید اوشانا

گزارش بزرگداشت یاد و معماری داوید اوشانا

روز چهارشنبه 12 شهریورماه، در یکصدو سی‌و یکمین نشست معماری و شهرسازی، تحت نامِ «از تبار هنر؛ ‌بزرگداشت یاد و معماری داوید اوشانا»، جماعت کثیری از دوستان و دوستداران «داوید اوشانا» در باغ‌موزه قصر جمع شدند تا یاد و معماری او را گرامی بدارند. او سی‌و چند روز قبل از میان ما رفته‌بود و جمع بزرگی را اندوهگین ساخته‌بود.

گزارش مراسم بزرگداشت داوید اوشانا هنرمند معمار

گزارش مراسم بزرگداشت داوید اوشانا هنرمند معمار

در مراسم بزرگداشت هنرمند فقید معمار داوید اوشانا  به لقب این هنرمند آشوری با عنوان «حاج داوود مسجدساز» اشاره و همچنین از مسئولان خواسته شد تا برای راه اندازی موزه هنر معماری معاصر ایران و گردآوری اسناد و مدارک معماری دهه 30 تا امروز ایران اقدامات

بزرگداشت یاد و معماری داوید اوشانا

بزرگداشت یاد و معماری داوید اوشانا

سال‌های چهل، به باور بسیاری از معماران و شهرسازان، سال‌های آغازین بازآفرینی ارزش‌های معماری است. در جای‌جای ایران نشانه‌هایی از رونق مجدد معماری هویت‌دار و منطبق با نیازهای زمانه دیده می‌شود. از خانه‌های ساخته‌شده در خیابان‌های نوساخته مرکزی تهران تا عمارت‌های یادمانی در همدان و مشهد و جاهای دیگر، نشان از این نوزایی دارد.

گزارش گفتمان معماری و فرهنگ آشوری

یکصدو بیست و سومین گفتمان هنر و معماری با موضوع "معماری و فرهنگ آشوری" به همت موسسه توسعه مطالعات سازه های آشوری و انجمن مفاخر معماری ایران مورخ یازدهم تیرماه ۱۳۹۳ از ساعت ۱۷ الی ۲۰:۴۰ در سالن فرخی یزدی باغ موزه قصر برگزار شد.

صفحه‌ها